Lanzarote je nejsevernější a nejvýchodnější ostrov Kanárských ostrovů. Na rozdíl od většiny ostatních je jeho povrch relativně plochý. Jeho nejvyšší bod dosahuje výšky 670 m n.m., přesto však ostrov pokrývá velké množství menších vyhaslých sopek. Poslední silné erupce zde byly zaznamenány v roce 1824, avšak stopy po sopečné aktivitě jsou znát po celém ostrově. Krajina zde připomíná černo-červeno-hnědou poušť, která je tvořena ztuhlou lávou. Nedávná sopečná aktivita je nejvíce patrná v národním parku Timanfaya, kde už pár metrů pod povrchem teplota dosahuje až 600°C. Tuto teplotu demonstrují zaměstnanci parku turistům nalitím vody do díry, která se po pár vteřinách odpaří a vytryskne do vzduchu.

lanzarote5        lanzarote6

Na ostrově se nachází velké množství pláží, z nichž jsou některé velmi zajímavé černým lávovým pískem. Další tvoří klasický písek, jenž je navátý ze Sahary. Pláže zde oproti ostatním ostrovům můžete očekávat spíše prázdné. Je to z důvodu, že se na tomto ostrově nenachází velké hotelové komplexy, tak zde není tolik turistů jako na některých jiných ostrovech. Kromě samotného koupání zde na turisty čekají také různá zajímavá místa, mezi která můžeme určitě zařadit již zmíněný park Timanfaya. Prohlídka parku je možná pouze autobusem, jenž vás proveze po pusté sopečné krajině mezi sopkami. Pokud ale máte rádi turistiku, nepřijdete zkrátka, protože mimo park je možné na některé sopky vylézt. Vzhledem k jejich malé výšce není tento výstup příliš náročný a odměnou pak je velmi pěkný výhled.

Co se týče rostlinstva, nenajdete na ostrově mnoho stromů, protože zde téměř žádné nerostou. Většina ostrova je docela pustá, ale tu a tam můžete narazit na nějakou palmu. Černé lávové skály zde kontrastují s bílými domy vesnic, což vytváří zajímavé scenerie.

lanzarote4         by carlosr05