Fuerteventura se nachází mezi ostrovy Gran Canaria a Lanzarote a jedná se o druhý největší ostrov. Již podle názvu, který v překladu znamená „silný vítr“, zde často fouká. Na rozdíl od většiny ostrovů není Fuerteventura společně s Lanzarote příliš hornatá, terén je spíše kopcovitý, nebo rovinatý. Nejvyšší bod ostrova Pico de Jandía dosahuje nadmořské výšky 807 m n. m. Krajina je zde převážně holá bez stromů a povrch tvoří hlavně sopečné horniny. Hlavním městem ostrova, jež leží v jeho severovýchodní části, je Puerto del Rosario. Celá populace Fuerteventury čítá přibližně 100 000 obyvatel.

by alexhealing1          by dirkvorderstrasse

Vzhledem k velké rozloze ostrova se zde nachází více než 150 pláží se světlým pískem navátým ze Sahary a většinou mírným sklonem. Populární turistická střediska se stejně jako na ostatních ostrovech nachází převážně v jeho jižní části. Některé z nich najdete na poloostrově Jandía, kde se také nachází stejnojmenná nejvyšší hora. Dalším populárním letoviskem je Costa Calma s mnoha hotely a vším, co může člověk v přímořském středisku očekávat. V severní části ostrova pak najdete Corralejo, v jehož blízkosti se nachází písečné duny, které podobně jako na ostrově Gran Canaria připomínají ne příliš vzdálenou Saharu. Toto městečko vzniklo z malé rybářské vesnice a stalo se z něho největší turistické středisko na ostrově.

Přestože krajina je na Fuerteventuře vyprahlá a nejsou zde vysoké hory jako na jiných ostrovech, stojí jistě za návštěvu i vnitrozemí ostrova. Při průjezdu touto pouštní krajinou zde narazíte na vyhaslé sopky, malebné bílé vesničky nebo na větrné mlýny. V západní části ostrova, jenž je převážně neobydlená, lze doporučit návštěvu Playa de Garcey, kde najdete rozpadající se vrak lodi American Star.

by Photofabs       by lilli2de