Nejmenším a také nejzápadnějším a nejjižnějším ostrovem Kanárských ostrovů je El Hierro. Ostrov je sopečného původu a leží asi 400 km západně od afrického pobřeží. Jeho povrch je převážně hornatý a jeho nejvyšší hora Malpaso dosahuje nadmořské výšky 1501 m n. m. Na ostrově žije asi 10 000 obyvatel a přibližně 5 800 z toho v největším městě Valverde, které se nachází v severovýchodní části ostrova.

el hierro         el hierro2

Na El Hierru byste hledali marně velké hotelové resorty jako na Gran Canarii nebo Tenerife. Ostrov přitahuje zejména aktivní turisty, kteří kromě koupání hledají také nedotčenou přírodu a túry ve zdejších horách. Na ostrově najdete mnoho značených cest. Velká část vnitrozemí se rozléhá v nadmořské výšce okolo 1000 m, a proto můžete očekávat výborné výhledy. Impozantní výhled nabízí nejvyšší vrchol ostrova Malpaso, který strmě vystupuje z moře a na velice malé horizontální vzdálenosti dosáhne úctyhodné výšky 1501 m. Vrchol, který se často nachází nad mraky, nabízí výhledy i na ostrovy La Palma a La Gomera.

Kromě hor za návštěvu stojí také Valverde, které jako jediné hlavní město Kanárských ostrovů neleží na pobřeží. Nachází se ve výšce kolem 600 m. Je to poklidné městečko s malými bílými domy a zahradami.

Na El Hierru nenajdete mnoho velkých pláží. To je také důvod, proč sem nemíří tolik turistů jako na jiné ostrovy. Pláže, které tu jsou, jsou tvořeny tmavým pískem. Mezi přímořské oblasti patří Valle del Golfo a La Frontera.

el hierro3          el hierro4