Ostrov La Palma leží v severozápadní části souostroví.  Společně s ostrovem El Hierro se jedná o dva nejzápadnější ostrovy. Je také jedním z nejmenších a méně populárních ostrovů. Jeho povrch je velmi hornatý a jakoukoliv rovinnou plochu (kromě letiště) byste zde hledali marně. Nejvyšší vrchol ostrova je vyhaslá sopka Roque de los Muchachos s výškou 2423 m n. m., na jejímž vrcholu stojí hvězdárna. Podobně jako ostatní ostrovy i La Palma je sopečného původu. Poslední sopečná aktivita zde byla zaznamenána poměrně nedávno – v roce 1971. Hlavní město Santa Cruz de La Palma čítá 18 000 obyvatel a leží ve východní části ostrova.

la palma     la palma2

Jak už je možné vidět na satelitních snímcích, La Palma je nejzelenější ostrov Kanárských ostrovů a jako jeden z mála je dokonce pokryt lesy. Ve srovnání s holými pouštními ostrovy Lanzarote či Fuerteventure zde najdete naprosto odlišnou krajinu.

Na rozdíl od ostatních ostrovů se zde nachází mnohem méně pláží. Ty, které zde najdete, jsou většinou tvořeny černým sopečným pískem. Není zde proto takové množství turistů, kteří na ostrovy míří pouze za koupáním. La Palma je ostrov vhodný hlavně pro aktivní dovolenou. Za návštěvu stojí například národní park Caldera de Taburiente, který se nachází pod nejvyšším vrcholem ostrova –  v kráteru, jenž vznikl rozpadem původní sopky. Najdete zde lesy, potoky, prameny i menší vodopády. Velmi zajímavou túrou je Ruta de los Volcanos vedoucí ze středu ostrova po hřebeni mezi sopkami až na jih ostrova. Cesta vede ve velké nadmořské výšce, ocitnete se tak často nad mraky a můžete se kochat úchvatnými výhledy. Spatřit můžete i nejvyšší horu Tenerife Teide.

la palma3       la palma4