La Gomera je druhým nejmenším ostrovem Kanárských ostrovů, který se nachází asi 30 km západně od Tenerife. Jeho kruhový tvar připomíná zmenšený ostrov Gran Canaria a i jeho hornatý povrch je mu velmi podobný. Stejně jako všechny ostatní ostrovy i La Gomera je sopečného původu. Nejvyšší bod, jenž se nachází přibližně ve středu ostrova, je hora Garajonay, která dosahuje do výšky 1487 m n. m. Největší město San Sebastian de La Gomera leží ve východní části ostrova a má zhruba 8 500 obyvatel. Ostrov je díky své hornaté krajině vyhledáván zejména pro aktivní vyžití.
la gomera       la gomera2

La Gomera je také poměrně zelený, zejména jeho severní část je plná stromů. V okolí jeho nejvyšší hory Garajonay se rozprostírá stejnojmenný národní park, kde se nachází prales tvořený vavřínovými stromy. Dostatečná vlhkost je zde zajištěna i díky své nadmořské výšce, která se pohybuje okolo 1000 m n. m. Kromě zajímavě zakroucených stromů lze v parku narazit také na potoky, menší vodopády a zajímavé skalní útvary vystupující kolmo vzhůru z kopců. Do parku se dá dostat po značených turistických stezkách. Vystoupit se dá i na nejvyšší horu Garajonay, ze které je možné za dobré viditelnosti spatřit všechny tři ostrovy, kterými je La Gomera obklopen – Tenerife, El Hierro a La Palma.

Kromě výletů do hor nabízí ostrov samozřejmě také pláže a koupání. Nejsou sice tak velké a není zde zlatavý písek ze Sahary jako třeba na Fuerteventuře, ale k příjemnému koupání poslouží výborně. Písek na plážích je zde často černý sopečný. Nejnavštěvovanější přímořské oblasti jsou Valle Gran Rey a Playa de Santiago.

la gomera3